Reklama

Podpalają na potęgę. Od piątku strażacy wyjeżdżają do kolejnych pożarów suchych traw


Pogoda sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia. Wystarczy podpalić, a potem płomienie szybko obejmują kolejne metry kwadratowe suchych traw i lasów. Bo do podpaleń dochodzi w różnych miejscach.
Od piątku 21 marca strażacy wyjeżdżali do kilku takich pożarów, w niedzielę 23 marca do kolejnego zostali wezwani o godzinie 7.48 rano. To pożar w miejscowości w gminie Przedbórz.. A już o godzinie 8.51 kolejny alarm, miejscowość Taras w tej samej gminie.
W sobotę 22 marca strażacy gasili pożary w miejscowościach Miejskie Pola, Kolonia Myśliwczów, Radomsku, Borowej i Ciężkowicach.
Przyczyną tych pożarów są podpalenia. Wciąż wielu ludzi uważa, że wypalanie suchych traw użyźnia glebę, choć to nieprawda. Taki pożar wyjaławia ziemię i niszczy ekosystem oraz zabija wszystko co w nim żywe. W trawach żyje wiele gatunków zwierząt. 
Poza tym takie pożary, jeśli wybuchają w pobliżu zabudowań, mogą okazać się nie tylko groźne, ale nawet tragiczne w skutkach. 

Podpalenia są karalne, sprawców szukają policjanci.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości