Policjanci wspólnie z radomszczańskim urzędem pracy prowadzą cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną służbą w mundurze. Starszy aspirant Dariusz Trepka oraz młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek w środę 16 sierpnia zachęcali do związania swojej przyszłości właśnie z tym zawodem.
Spotkanie odbyło się w Powiatowym Urzędzie Pracy.
- Uczestnicy spotkania otrzymali szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji oraz wymagania wobec przyszłych kandydatów - mówi aspirant Kaczmarek. - Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film z pokazu testu sprawności fizycznej, jaki muszą przejść przyszli adepci. Dowiedzieli się również, czego oczekujemy od kandydatów.
A od przyszłych policjantów oczekuje się: polskiego obywatelstwa, nieposzlakowanej opinii, minimum średniego wykształcenia, uregulowanego stosunku do służby wojskowej, pełni praw publicznych, umiejętności zdyscyplinowania, niekaralności prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo bądź przestępstwo skarbowe oraz rękojmi zachowania tajemnicy służbowej ujętej w przepisach o ochronie informacji niejawnych
- Wszystkim chętnym przypominamy, że rekrutacja trwa przez cały rok. Zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przy ulicy Piłsudskiego 56, by osobiście spotkać się z pracownikiem kadr lub wyznaczonym funkcjonariuszem i dopytać o szczegóły procesu doboru do służby. Potrzebne informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem 47 8464 219, po czym umówić się na spotkanie już w jednostce - dodaje policjant.
W sprawie terminów kolejnych spotkań doborowych z policyjnym profilaktykiem w PUP-ienależy kontaktować się z urzędem osobiście lub telefonicznie pod numerem 44 683-73-54 do 56, 58, 62, wew. 29,20 lub 35.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze