Miasto otrzymało dofinansowanie do przebudowy ul. Stolarzy ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

O przebudowie ulicy wiadomo było już w ubiegłym roku. Miasto poinformowało wówczas o przedłużeniu ulicy. W inwestycji chodzi o wykonanie dostępu do kolejnych działek inwestycyjnych. To pozwoli miastu sprzedać ten teren. W kwietniu 2020 r. poinformowano, że koszt całej inwestycji wyniesie 3,8 mln zł. W ramach dofinansowania miasto miało otrzymać 2,491 mln zł.
Właśnie rozpoczęła się planowana budowa 400 metrowego odcinka ulicy. Miasto przedstwilo jej założenia:
"Rozbudowa obejmuje budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wykonanie nowej jezdni, oświetlenia ulicznego, jednostronnego chodnika oraz placu do zawracania dla samochodów ciężarowych. Rozbudowę wykonuje firma „POZIOM”, za blisko 1.750.000,00 zł. Na realizację tej inwestycji Miasto Radomsko pozyskało dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych."
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze