W sobotę 27 czerwca w Gorzędowie w gminie Kamieńsk odbyło się Święto Bob(r)u.
Głównym bohaterem wydarzenia był bób w każdej postaci, a miłośników tego warzywa nie brakuje.
Jak zawsze atmosfera była rodzinna, a koła gospodyń wiejskich zadbały o część kulinarną. Tegoroczne święto połączone było z Nocą Świętojańską, czyli najkrótszą nocą w roku, która przypada 21 czerwca i oznacza rozpoczęcie astronomicznego lata.
W Gorzędowie pojawili się samorządowcy. Wśród nich wójt Gomunic Paweł Olejniczak, który o swoim udziale na swoim Facebooku pisze tak: - Razem z burmistrzem Kamieńska, Jarosławem Bąkowiczem, musieliśmy solidnie zakasać rękawy. Wzięliśmy się do roboty i wspólnie przeciągnęliśmy wóz, na którym jechały panny prosto nad staw, żeby puścić wianki na wodę. Tradycji musiało stać się zadość, a przy okazji mieliśmy z burmistrzem niezły trening siłowy! - podkreśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze