Strażacy dwa razy jeździli gasić ten sam las. To były dwa podpalenia.
W czwartek 25 czerwca dyżurny komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku wysłał do akcji gaśniczej trzy jednostki ochotnicze z OSP Przedbórz, OSP Góry Mokre i OSP Masłowice.
Paliło się poszycie młodego lasu. Na szczęście ogień został szybko zauważony i udało się go sprawnie ugasić. Spłonęły dwa ary poszycia.
Jak mówią strażacy, to było podpalenie. Tak samo jak dzień wcześniej w środę 24 czerwca, bo już raz byli w tym miejscu. Przypominają, że przy obecnych temperaturach i wilgotności lasu takie pożary są skrajnie niebezpieczne i mogą się bardzo szybko rozprzestrzeniać, a wtedy ich ugaszenie może zająć nawet kilka dni, a straty byłyby nieodwracalne. Apelują o rozsądek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze