Nowy basen: trwają intensywne odbiory, z przerwami, bo trzeba zgrać terminy

Dział: Aktualności
02/04/2021 - 13:15
Firma Inkomet, wykonawca nowego basenu przy ul. św. Jadwigi Królowej, miała czas do końca marca na usunięcie usterek wskazanych przez urząd miasta. Kilka dni temu rozpoczęły się ponowne odbiory techniczne, i wkrótce przerwane. Dlaczego?

Zapytaliśmy w urzędzie. Jak nam wyjaśniono, w odbiorach technicznych uczestnicy spora grupa specjalistów i urzędników. Oprócz basenu wszyscy mają też swoje inne codzienne obowiązki. Trzeba zgrywać terminy spotkań, czyli znaleźć czas, kiedy wszyscy mogą na basen przyjechać. Łatwe to nie jest, ale jak nas zapewniono, odbiory, co prawda z przerwami, ale trwają i są bardzo intensywne.

[CZYTAJ] [Dzienniczek pani Dany] Cały tydzień szerzę defetyzm. „,Moje pogrzebane plany na święta"

basen nowy znów

Wciąż nie wiadomo, kiedy nowy basen zostanie oddany do użytku

Przypomnijmy, że między inwestorem, czyli miastem, a wykonawcą zrodził się poważny konflikt, właśnie podczas odbiorów. Oddanie do użytku nowego basenu przesunęło się najpierw z listopada do końca roku, i dzisiaj wciąż nie wiadomo, kiedy będzie można z niego korzystać.

Wykonawca mówi, że wskazane przez miasto usterki są nieistotne, miasto, że zagrażają bezpieczeństwu i w takim stanie basenu odebrać nie można.

Slider