Reklama

Będą miliony na inwestycje w gminach powiatu radomszczańskiego

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego do gmin powiatu radomszczańskiego popłyną wkrótce pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W dofinansowaniu uwzględniono gminy, które wnioskowały o dotację w poprzedniej edycji Funduszu.

O dzisiejszym podpisaniu przez premiera Morawieckiego dyspozycji wypłaty środków poinformowała na swym facebookowym profilu poseł Anna Milczanowska. 

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację zadań inwestycyjnych przez samorządy gmin:
Dobryszyce – modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Dobryszyce - 963 608,67 zł
Gidle – Budowa ujęcia wody wraz z odcinkiem rurociągu
doprowadzającego wodę do miejscowości Ciężkowice - 1 051 300 zł
Kamieńsk – Budowa hali widowiskowo-sportowej w Kamieńsku - 720 000 zł
Gmina Radomsko – Budowa sieci kanalizacji w Dziepółci - 565 000 zł
Miasto Radomsko – Budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego kompleksu sportowego przy PSP nr 6 - 500 000 zł

Reklama

W poprzednim rozdaniu pieniędzy to właśnie te gminy nie dostały pieniędzy. W komentarzu do poprzedniej decyzji premiera padły nawet mocne słowa: "Nie dostały te gminy, w których władza nie kłania się PiS."

[CZYTAJ] Beata Pokora: dostałam komunikat, zastanawiamy się jak te szczepienia zorganizować

Okazuje się, że jednak udało się pozyskać dofinansowanie na potrzeebne i długo wyczekiwane inwestycje. Faktycznie jednak miasto Radomsko dostało najmniej. 


Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości