Reklama

Miasto i radomszczańscy policjanci przypominają przed świętami o bezpieczeństwie i trzeźwości na drogach

W czwartek 2 kwietnia przedstawiciele Miasta razem z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji wyszli do mieszkańców Radomska z przedświąteczną akcją profilaktyczną.

Kiedy w sklepach robi się tłoczno, a mieszkańcy w biegu załatwiają ostatnie sprawy przed świętami, łatwo o błąd za kierownicą czy na przejściu dla pieszych. Właśnie w takim codziennym zamieszaniu policjanci, członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Kamil Bugdal oraz przebrani za wielkanocne króliczki pomocnicy zatrzymywali przechodniów i kierowców, żeby na chwilę oderwać ich od zakupów i przypomnieć o bezpieczeństwie na drodze.

Rozmawiali z mieszkańcami o rozsądku na drodze i o tym, jak ważne jest, by po alkoholu nie siadać za kierownicę – niezależnie od tego, czy chodzi o świąteczne spotkanie w rodzinnym gronie, czy szybkie „jedno piwo” po pracy. W trakcie akcji rozdawali odblaski i drobne gadżety, które mają pomóc pieszym być lepiej widocznymi, zwłaszcza po zmroku; te drobiazgi trafiały zarówno do dorosłych, jak i do młodszych radomszczan.

Reklama

Organizatorzy powtarzali, że trzeźwość za kierownicą to warunek podstawowy, jeśli chcemy mówić o bezpieczeństwie na ulicach. Zwracali uwagę, że nawet niewielka ilość alkoholu potrafi spowolnić reakcję kierowcy i zaburzyć ocenę sytuacji na drodze. Akcentowali również znaczenie przestrzegania przepisów, ostrożności na jezdni i zadbania o to, by piesi byli dobrze widoczni – szczególnie w wieczornych godzinach.

Przedświąteczny okres oznacza większy ruch na ulicach, więcej pośpiechu i nerwów. Policjanci i przedstawiciele miasta przypominali, że w takich dniach wyraźnie widać, jak wiele zależy od pojedynczych decyzji kierowców i pieszych, czasem jednej sekundy nieuwagi. Każdy, kto zachowa rozwagę na drodze, dokłada swoją cegiełkę do wspólnego bezpieczeństwa mieszkańców Radomska, nawet jeśli sam tego na co dzień nie dostrzega.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/04/2026 09:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości