Wspólnota Laudato si’ rozwiesiła w mieście „Zielone tablice”, w trzech miejscach

Dział: Aktualności
01/04/2021 - 12:51

W ostatnich miesiącach członkowie wspólnoty, mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, zorganizowali kilka ważnych wydarzeń. A ostatnim akcentem ich działań są „Zielone tablice”, które można zobaczyć na Starym i Nowym Cmentarzu w Radomsku.

- Jaka powinna być nasza odpowiedź na wielkie problemy współczesności? Nasz chrześcijański głos w debacie o ochronie przyrody, środowiska i klimatu? Takie pytania zadaliśmy mieszkańcom naszego miasta w licznych wydarzeniach naszego eko projektu - mówi franciszkanin ojciec Stanisław Jaromi. I dodaje, że na tablicach można znaleźć inspiracje jak zachować się ekologicznie.

- Bo coraz bardziej niszczymy nasz świat, niszczymy siebie i niszczymy pamięć o naszych zmarłych, jak mówili uczestnicy naszych warsztatów.

[CZYTAJ] Radomsko z drona: „Niektórzy się awanturują, że im nad chałupą latam. Lecą z widłami"

eko Rdo LS 024

(fot. Wspólnota Laudato'Si)

Dwie tablice są na radomszczańskich nekropoliach, trzecia pojawiła się przy wejściu do franciszkańskiego klasztoru. I zawiera 10 zasad chrześcijańskiego ekologa wypracowanych na spotkaniach Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

- Wszystkie zawierają też myśli i modlitwy papieża Franciszka z encykliki Laudato si’ i inspiracje do troski o Ziemię jako nasz wspólny dom - mówi pomysłodawca i koordynator inicjatywy o. Stanisław.

Odpowiedź uczestników projektu na postawione pytania brzmi: MNIEJ - smogu, śmieci, bałaganu wokół nas! WIĘCEJ - czystego nieba, porządku, harmonii i piękna!

Slider