Reklama

W marcu w Radomsku zmarło 136 osób. Rok wcześniej 87. Wzrost o 55 procent

W minionym miesiącu w Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 136 zgonów. W porównaniu do poprzednich było ich o kilkadziesiąt procent więcej.

Większa liczba zgonów spowodowana jest oczywiście pandemią koronawirusa. Jak podało wczoraj ministerstwo zdrowia, dwa dni temu z powodu covid-19 i tzw. chorób współistniejących, zmarło w Polsce ponad 600 zakażonych pacjentów.

(Fot. Pixabay - ilustracyjne)

W radomszczańskim USC odnotowywane są zgony nie tylko radomszczan, ale wszystkich, którzy zmarli np. w radomszczańskim szpitalu. A do Szpitala Powiatowego trafiają pacjenci z różnych powiatów. Są też pacjenci z województwa śląskiego, w środę przywieziono kilka osób.

W marcu 2021 zgonów było 136, rok wcześniej 87, a w 2019 - 78.

Reklama


Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości