W szpitalu przebywa aktualnie ponad 120 pacjentów z Covid-19. W tej grupie 8 osób jest leczonych w ramach oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
Liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z aktywnym koronawirusem dzisiaj została zwiększona decyzją wojewody łódzkiego o 10. Są to łóżka obserwacyjno-zakaźne, dla poważnie chorych pacjentów.

W całym województwie jest ponad 2 tysiące łóżek dla pacjentów z Covid19 i ponad 300 respiratorów. Z rządowych funduszy zakupiono ponad 200 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej i sfinansowano kilkanaście instalacji tlenowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze