Kolejny pusty deptak? Radni i miasto szukają pomysłu na zapuszczony teren w centrum

Dział: Aktualności
05/04/2021 - 15:02
„To olbrzymi kwartał miasta. Plan powinien te tereny otworzyć, aby tam w ogóle coś powstało. Jeśli mają być deptaki, restauracje, to musi tam być droga” - radni zastanawiają się, jak zagospodarować kwartał między Kościuszki, Reymonta i Al. Jana Pawła II. Bloki? Usługi? Sport? A może wszystko razem?
Katarzyna Snochowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obszar obejmuje 18,1 ha. Mieści się między ul. Reymonta, Kościuszki i Al. Jana Pawła II, na tyłach kamienic. Od lat budzi kontrowersje. Teren jest zaniedbany, jedni mówią, że posiada ogromny potencjał, bo znajduje się w ścisłym centrum, inni pytają: potencjał w wymierającym centrum?

Zagospodarować czy sprzedać?

Zaczęło się za kadencji prezydenta Jerzego Słowińskiego. Wtedy powstał plan zagospodarowania tego terenu. Zakładał zabudowę piętrową z usługami na dole. Boisko wtedy popadało w ruinę, zarastało chwastami, dewastacji uległy też korty tenisowe. Koncepcja nie została zrealizowana, bo Słowiński stracił władzę.

Kolejna prezydent Anna Milczanowska miała inny pomysł - sprzedać teren boiska przy Kościuszki

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś