Beata Pokora: dostałam komunikat, zastanawiamy się jak te szczepienia zorganizować

Dział: Aktualności
31/03/2021 - 09:16
Wczoraj Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, podczas konferencji informował o nowych zasadach szczepień przeciw Covid-19. Najważniejszenia informacja brzmi: jeśli będą chętne samorządy i firmy, mogą zorganizować własne punkty szczepień. Żeby było szybciej.

W trzeciej fali pandemii koronawirusa, gdzie u 80 proc. zakażonych stwierdza się obecność brytyjskiej wersji, walka idzie o to, żeby nie zabrakło miejsc w szpitalach. Ponieważ przebieg choroby jest ostrzejszy niż w drugiej fali, do szpitali trafia więcej pacjentów i to młodszych. Szczepienia są bardzo istotne.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna, bardzo dużo się dzieje, a komunikat otrzymałam wczoraj wieczorem - mówi Gazecie starosta Beata Pokora. - I tak, jesteśmy zainteresowani stworzeniem samorządowych punktów szczepień. Na razie nie ma żadnych konkretów, trzeba się temu dokładnie przyjrzeć.

[CZYTAJ] Pani Magda z Wierzbicy: To nie wieś mi dała, tylko obcy. Uznali, że warto pomóc naszej rodzinie

szczepienia covid2

W Szpitalu Powiatowym szczepienia rozpoczęły się w styczniu, szczepienia wykonywane są także w przychodniach

Według nowych zasad każdy chętny samorząd może utworzyć dodatkowe punkty szczepień. Trzeba tylko znaleźć miejsce, lekarza i pielęgniarkę. Za szczepienia zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. W gminach mogą to być strażackie remizy czy wiejskie świetlice.

O to samo zapytaliśmy miasto, czy zamierza taki punkt stworzyć. Czekamy na odpowiedź. Kiedy ją otrzymamy od razu poinformujemy jakie są plany urzędu.

Slider