Dlaczego wybrano kolor niebieski? To kolor nadziei. Jest znakiem solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, które rozwija się we wczesnym dzieciństwie i trwa do końca życia. Zdecydowanie częściej obserwuje się je u chłopców. Polega na odcięciu się dziecka od świata zewnętrznego i izolację, co utrudnia funkcjonowanie w wielu sferach życia i stanowi przeszkodę dla jego rozwoju.
Dla osób cierpiących na to zaburzenie ważne jest poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. To może być niezwykle pomocne w redukcji nasilenia objawów i przyczyniające się do poprawy jego funkcjonowania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze