Reklama

[WIDEO] Trzech mężczyzn zatruło się czadem. Przez wózek widłowy na propan-butan

Jak informuje Gazetę kapitan Marek Jeziorski, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, w czwartek 20 listopada trzech mężczyzn zatruło się tlenkiem węgla nazywanym czadem.

Około godziny 12 dyżurny KP PSP otrzymał zgłoszenie i wysłał na jedną z posesji w miejscowości Niwa Goszczowska w gminie Wielgomłyny dwa zastępy. Jeden zawodowy z Radomska i ochotniczy z OSP Wielgomłyny. 
Zatruli się 20, 42 i 49-latek.  Wszyscy uskarżali się na silne bóle głowy, w najgorszym stanie był 20-latek. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.
- Podczas pracy w budynku gospodarczym - mówi kapitan Jeziorski. - Przyczyną był wózek widłowy zasilany propan-butanem oraz niewystarczająca wentylacja pomieszczenia. 
I dodaje, że strażackie urządzenia pomiarowe potwierdziły obecność CO, mimo prowadzonego wcześniej wietrzenia pomieszczenia.
- Apelujemy o regularne przeglądy instalacji wentylacyjnej oraz montaż czujek tlenku węgla i dymu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/11/2025 17:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości