19 lutego władza serwuje ludowi uroczystość nadania radomszczańskiemu dworcowi imienia generała Stanisława Sojczyńskiego ps. Warszyc. Msza święta. Spektakl. Przedstawiciele parlamentu, władz województwa, władz samorządowych oraz PKP. Dzieje się. Jest zgiełk. Jest show. Jest patron. Nie ma tylko tej nieszczęsnej kasy. Radomsko Miasto Otwarte? A może Radomsko Miasto Otwarć?
Filip Chybalski
Ekonomista, profesor nauk społecznych, wykładowca akademicki, absolwent II LO w Radomsku, prowadzi badania naukowe nad zjawiskami społeczno-ekonomicznymi
Nie wiem, czy zauważyliście, ale mnie się wydaje, że żyjemy w świecie „open”. Władza cały czas coś otwiera. Otwiera otwarte, otwiera jeszcze niedokończone. Czasami jej się uda otworzyć coś, co akurat ukończono, i faktycznie nadaje się do otwarcia. Wtedy wygląda to mniej komicznie, aczkolwiek skala otwieranego obiektu też ma znaczenie i w sposób bezpośredni oddziałuje na odbiór tego otwarcia przez nas jako obywateli.
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną prenumeratą cyfrową. Skorzystaj z subskrypcji
Pozostało 93% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A może by tak, żarówki WSZYSTKIE przed dworcem na Reymonta wkręcić i zrobić otwarcie oświetlenia?
A może by tak, żarówki WSZYSTKIE przed dworcem na Reymonta wkręcić i zrobić otwarcie oświetlenia?