Reklama

"Badamy nie tylko mamy" - Amazonki już po raz drugi ruszają z akcją edukacyjną

Rusza druga edycja programu profilaktycznego Federacji Stowarzyszeń Amazonki "Badamy nie tylko mamy".

W sobotę 25 maja o godzinie 12.00 rusza akcja Amazonek "Badamy nie tylko mamy". 

Obecnie rak piersi zdiagnozowany we wczesnym stadium jest niemal w 100 proc. wyleczalny. Dlatego trzeba regularnie wykonywać samobadanie piersi oraz mammografię przesiewową zgodnie z aktualnymi standardami.  

 Federacja Stowarzyszeń Amazonki przekonuje, że najlepszym prezentem z okazji święta mam jest troska o ich zdrowie. Stąd zrodził się pomysł na ogólnopolską akcję „Badamy nie tylko mamy”.

W najbliższą sobotę  w ponad 90 miastach w całym kraju Amazonki będą edukować kobiety z zakresu profilaktyki raka piersi. Słuchaczki miedzy innymi dowiedzą się, jak wykonać samobadanie piersi i kiedy należy zrobić badania profilaktyczne.

Reklama

Federacja Stowarzyszeń Amazonki już od ponad 30 lat edukuje kobiety w zakresie profilaktyki raka piersi. 

Ciekawostką jest, że oprócz stacjonarnie w różnych częściach kraju, można również aktywnie dołączyć do akcji online. Federacja Stowarzyszeń Amazonki opracowała infografikę wskazującą, kiedy należy wykonać poszczególne badania piersi. W dniach sobotę 25 i niedzielę 26 maja wystarczy udostępnić ją na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodać hasztag #badamynietylkomamy i oznaczyć bliską kobietę, na której zdrowiu nam zależy.

Reklama

Miasto z Radomszczańskim Klubem Amazonek będzie czekać na wszystkie chętne kobiety i to nie tylko mamy na skwerze przy ul. Metalurgii.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2024 13:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości