Reklama

[ZDJĘCIA FILM] Dzieci, dorośli, nawet pies. 200 uczestników biegu Tropem Wilczym

Radomsko po raz czwarty przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Radomsko to jedno z trzystu sześćdziesięciu miast w Polsce, które organizują bieg.

Sędzią i prowadzącym był Paweł Kałdoński, który także poprowadził rozgrzewkę. Biegacze pokonali 1963 metry, długość trasy to data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Prezydent Jarosław Ferenc wraz z dyrektorem MOSiR Markiem Wyciszkiewicz oddali hołd żołnierzom zapalając znicz pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Reklama

Przed biegiem wszyscy zebrani odebrali swoje pakiety startowe, na które składały się z koszulki i numerki. Bieg rozpoczął Jarosław Ferenc.

Na mecie znalazło się prawie 200 osób. Każdy otrzymał medal i gratulacje od prezydenta. Start i meta obok Pomnika KWP przy ul. Armii Krajowej. Bieg miał charakter upamiętniający żołnierzy antykomunistycznych lat 40. Nie było w nim rywalizacji sportowej. Na zebranych czekały gorące napoje i zalewajka. Zapowiedziano już kolejną edycję. Organizatorami był MOSiR wraz z Miastem Radomskiem i Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości