Defibrylator AED to niewielkie urządzenie, które praktycznie prowadzi za rękę. Wydaje głośne komunikaty, które pomogą uratować komuś życie. PGK, miejska spółka, właśnie kupiła kilka i zamontowała.
We wtorek 9 września przed Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej prezes Zbigniew Rybczyński i prezydent Jarosław Ferenc informowali, że spółka kupiła kilka takich urządzeń.
Kosztują około 5, 6 tys. zł, zostały zamontowane w biurowcu PGK przy Starej drodze, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Płoszowie, w zakładzie wodociągów przy ulicy Krzywej, miejskiej ciepłowni przy Prymasa Wyszyńskiego i wreszcie przy oczyszczalni ścieków przy ulicy Spacerowej.
Są dostępne nie tylko dla pracowników spółki, ale także dla wszystkich mieszkańców, jeśli trzeba byłoby ich użyć. Zostały oznaczone i znajdą się w aplikacji Ratownik, w której takie urządzenia można szybko wyszukać w razie potrzeby w najbliższej okolicy. Po zamknięciu będzie można się do nich dostać informując portierów i pracowników, bo zakłady PGK pracują 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze