Reklama

Uroczystość w USC. Dziesięć małżeństw odebrało „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

23/02/2026 08:18

W piątek 20 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego kolejne radomszczańskie małżeństwa odebrały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Długoletnie, bo przysięgali sobie, czy to przed ołtarzem, czy przed urzędnikiem USC, 50 lat temu.

Medale przyznawane są długoletnim małżeństwom na podstawie ustawy z dnia 16 października 1992 roku. Przyznaje jej prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W Radomsku wręczał je prezydent miasta Jarosław Ferenc. 
Odznaczeni zostali: Barbara i Adam Bajonowie, Magdalena i Stanisław Banasiewiczowie, Małgorzata i Jan Cichoniowie, Halina i Zdzisław Kępowie, Janina i Władysław Kurowscy, Barbara i Zbigniew Nowakowie, Barbara i Jan Owczarczykowie, Walentyna i Witold Tkaczowie, Danuta i Zbigniew Wróblewscy oraz Anna i Marek Wyrfelowie.
Jubilaci otrzymali także upominki, a gratulacje złożyła im wiceprzewodnicząca rady miasta Wioletta Pal. Do medali dołączone są legitymacje i listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej w krótkim recitalu wystąpiła Monika Leśniczuk, której akompaniowała  Agata Paździerska.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości