We wtorek 28 lipca przed godziną 15 na ulicy Brzeźnickiej na przejściu dla pieszych potrącona została 69-letnia kobieta.
- Jak wynika z ustaleń policjantów 32-letni mężczyzna kierujący Oplem wyjeżdżając z ulicy Ciepłej na ulicę Brzeźnicką - nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych - mówi Gazecie aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy radomszczańskiej policji.
Ponieważ w tym momencie nie było wolnej karetki pogotowia ratunkowego na miejsce wysłano strażaków, którzy udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Potem zajęli się nią ratownicy i odwieźli do szpitala. U 69-latki ratownicy podejrzewali wstrząśnienie mózgu, doznała też urazu łuku brwiowego.
Kierujący i piesza byli trzeźwi.
- Kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych mają obowiązek zachować szczególną ostrożność - przypomina policjant. - Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść i nawiązali kontakt wzrokowy z kierującym - radzi. - Chwila rozwagi z obu stron może zapobiec tragedii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze