- Rowerzyści pod lupą policji, ruszyła akcja „Bezpieczny rowerzysta” - informuje aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.
W poniedziałek 12 maja radomszczańscy policjanci prowadzą działania w ramach wojewódzkiej akcji.
- To pierwsza odsłona cyklicznych działań, które będą powtarzane w kolejnych tygodniach. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez osoby poruszające się rowerami, przede wszystkim na jazdę w stanie nietrzeźwości, brak obowiązkowego oświetlenia i elementów odblaskowych, a także stan techniczny roweru - wylicza oficer prasowy.
I dodaje, że policjanci reagują również na przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych w miejscach, gdzie nie jest to dozwolone, oraz na ignorowanie infrastruktury przeznaczonej dla rowerzystów, takie jak ścieżki rowerowe.
- Podczas codziennej służby funkcjonariusze przypominają też o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych oraz o wzajemnym szacunku pomiędzy kierującymi różnymi pojazdami. Pamiętajmy, rowerzysta na drodze ma obowiązki, ale i prawa. Przestrzeganie przepisów to klucz do bezpieczeństwa nas wszystkich - mówi aspirant Kaczmarek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze