W trumnie, w kaplicy, w garniturze dziadka, leżał obcy mężczyzna. Rodzina odkryła to dopiero przy ostatnim pożegnaniu. Pracownicy szpitala powiatowego pomylili się i wydali nie to ciało firmie pogrzebowej. To pierwszy taki przypadek od kilkudziesięciu lat. - Czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.
O czym jeszcze piszemy?

Atak niepolityczny. Mężczyzna, który w niedzielę zaatakował pod Targowicą wolontariuszy posła PiS, uderzył jednego z nich i przewrócił stolik z ulotkami, został szybko zatrzymany. To radomszczanin, były piłkarz UKS Mechanik i absolwent tej szkoły. Wszystko wskazuje, że motywy były chuligańskie, nie polityczne.
Szkoły? Spodziewam się usłyszeć, że się czepiam. - Jeśli ludzie z Radomska uciekają do szkół w Częstochowie, a tak jest, to świadczy to o tym, że ci ludzie szukają możliwości lepszego rozwoju. Markę buduje się latami. Jeszcze 10 lat temu o II LO mówiło się, że jest najlepsze, a dzisiaj już się tego nie pamięta - Gazeta rozmawia z powiatowym radnym Januszem Czaplą, przewodniczącym komisji oświaty.
Gazeta: - Czy opinia, że Ordo Iuris to fundamentalistyczna organizacja, równie niebezpieczna jak imamowie, którzy indoktrynują terrorystów islamskich na Zachodzie, przekracza granice wolności słowa?
Jerzy Kwaśniewski:- To już nie jest opinia, to stwierdzenie faktyczne. Jeżeli ktoś stwierdza, że jesteśmy równie niebezpieczni, jak imamowie w Zachodniej Europie…
- To stosuje porównanie, nie przywołuje fakt.
- Tu ważny byłby kontekst. Szczerze powiedziawszy, ja bym za coś takiego nie pozywał.
- Naprawdę pan myśli, że polskie społeczeństwo zgodzi się na zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej?
- Mówimy o racjonalnym postulacie i równości ludzi wobec prawa. Jeżeli społeczeństwo godziłoby się na bezkarne zabijanie, to po prostu nie miałoby racji.
Gazeta rozmawia z Jerzym Kwaśniewskim, prezesem stowarzyszenia Ordo Iuris.
Klauny do wziecia na stałe. - A może by tak zrobić publiczną zbiórkę? Skoro ludziom się podoba, to może radomszczanie kupią sobie tę rzeźbę? - usłyszeliśmy niedawno. Co takiego mieliby kupić radomszczanie? Rzeźbę, która od kilku miesięcy stoi przed Miejskim Domem Kultury. I tak się z nim zrosła, że trudno sobie wyobrazić, że kiedyś stamtąd zniknie.
Sołtyska to brzmi dumnie. Na prośbę mieszkańców założyła stronę na jednym z portali społecznościowych i tam zamieszcza informacje. Sołtys musi się umieć poruszać po świecie. Sołtyska też.
Kwietni ludzie. Pani Ela nie wyobraża sobie innego podwórka. Kostka? Beton? To nie dla niej. Nie ukrywa, że po cichu liczy na to, że sąsiedzi się zainspirują. Znajdą chwilę na to, żeby ich podwórka także się zazieleniły.
Wszystkie dzieci nasze są. Działalność ma się odbywać na podstawach naukowych, wychowanie dzieci ma mieć świecki charakter. Dzieci mają być wychowywane na ludzi wrażliwych na krzywdę i niesprawiedliwość społeczną, uspołecznionych, tolerancyjnych, odważnych. To cele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Od 100 lat. TPD właśnie obchodzi jubileusz
Sport oraz TYLKO RKS, czyli newsy z radomszczanskiego klubu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze