W., były radny wojewódzki PiS, w lipcu 2023 został warunkowo zwolniony z więzienia. W listopadzie 2019 roku został skazany na 4,5 roku więzienia za stworzenie piramidy finansowej i oszukanie ponad stu klientów na 6,5 mln zł. Sąd nakazał naprawienie szkody, czyli zwrot pieniędzy. Poszkodowani wciąż ich nie odzyskali
W., były radny wojewódzki PiS, na wolności jest od 26 lipca 2023 roku. Z więzienia został zwolniony warunkowo. Odbywał karę za stworzenie piramidy finansowej Factor. Od swoich klientów pożyczał pieniądze na wysoki procent. Na początku było to nawet ponad 14. Wszystko działało, dopóki byli nowi klienci. Kiedy działalnością W. zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego, nowi przestali przychodzić, nie było czym spłacać starych, system się przewrócił.
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną prenumeratą cyfrową. Skorzystaj z subskrypcji
Pozostało 95% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pięknie rozegrane - na tym polega ten sport.
Polskie prawo w pigulce, typ jest winny 6.5 miliona, posiedzial w pasiakach 4.5roku i wolny. Pieniadze (majatek) na zonie i dzieciakach, a typ goly jak swiety turecki. Oddałby ale nie ma z czego. Niech przeswietla rodzinke, kto nagle pomnozyl ilosc mieszkac/dzialek/ domow. A druga sprawa to edukacja ekonomiczna w PL, ktos powie ze placi na koncie/obligacjach czy innych glupotach 30% zysku i goli owieczki jak barber...
Typ powinien dotąd siedzieć dopuki nie odda zagrabionych pieniędzy. Inne podobne typy także. Problem zostałby generalnie rozwiązany.
Janusz ma rację. Ostrzygł baranów bo sami się podstawili. Wcale mi ich nie żal.
Coś czuje, że tak samo będzie z biznesmenem od sieci przedszkoli...
Tylko edukacja. I jeszcze raz edukacja. Biedni / bogaci ludzie uwierzyli w 30 % zysku.
Typowy złodziejski pisiór.
Czekam na aktualizację i telefon do biznesmena od przedszkoli- tamten był taki rozmowny na początku afery i w trakcie to może na rocznicę wyroku też coś ma do powiedzenia
Pięknie rozegrane - na tym polega ten sport.
Polskie prawo w pigulce, typ jest winny 6.5 miliona, posiedzial w pasiakach 4.5roku i wolny. Pieniadze (majatek) na zonie i dzieciakach, a typ goly jak swiety turecki. Oddałby ale nie ma z czego. Niech przeswietla rodzinke, kto nagle pomnozyl ilosc mieszkac/dzialek/ domow. A druga sprawa to edukacja ekonomiczna w PL, ktos powie ze placi na koncie/obligacjach czy innych glupotach 30% zysku i goli owieczki jak barber...
Typ powinien dotąd siedzieć dopuki nie odda zagrabionych pieniędzy. Inne podobne typy także. Problem zostałby generalnie rozwiązany.