Reklama

Wyłoniono laureatów konkursu „Cena miłości ojczyzny”

W miejskiej bibliotece publicznej rozstrzygnięto dzisiaj XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości ojczyzny”. Na konkurs nadesłano łącznie 294 utwory poetyckie. Oceniało je jury w składzie dr hab. Alicja Mazan-Mazurkiewicz (przewodnicząca), Maria Jeziorska, Elżbieta Saj, Mariusz Siemieński.

I nagrodę otrzymała Wanda Łomnicka Dulak z Piwnicznej-Zdroju za wiersz „Październik mam strasznie zajęty”, II nagrodę jakubowi Kiersikowskiemu z Warszawy za wiersze „Święty Jerzy i smok” oraz „Na śmierć księdza Jerzego”, III lokata przypadła Aleksandrze Jokiel z Chojęcina za wiersz „dlaczego” oraz Agnieszce Wtorkowskiej z Radomska za zestaw wierszy. Przyznano również wyróżnienia: Stanisławowi Pietrusiewiczowi z Częstochowy, Łukaszowi Wilczkowi z Kielc, Mariuszowi Barszcz z Kędzierzyna-Koźla, Jerzemu Fryckowskiemu z Dębnicy Kaszubksiej, Annie Piliszewskiej z Wieliczki, Arkadiuszowi Pilchowi z Dęblina.

Reklama

Nagrodzone i wyróżnione wiersze znalazły się w wydanym na tę okazję tomiku. Otrzymali go laureaci oraz uczestnicy dzisiejszego spotkania w bibliotece.

Wieczór uświetnił występ kwartetu fortepianowego pod kierunkiem kompozytor i lidera zespołu El Camino. Wystąpili: Maciej Foryszewski – skrzypce, Michał Zieliński – altówka, Izabela Skaruz – wiolonczela, Mariusz Kozicki – fortepian.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości