Miejski Dom Kultury rozpoczyna zapisy na letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Projekt pod nazwą „Wakacyjne warsztaty z MDK” to cztery tygodniowe turnusy zróżnicowane tematycznie, realizowane od 7 lipca do 1 sierpnia.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-16 w siedzibie MDK przy ul. Brzeźnickiej 5. Każdy turnus obejmuje program warsztatów tematycznych, wycieczki edukacyjne, integracyjne zabawy grupowe oraz seanse filmowe w Kinie Pasja. Uczestnikom zapewniony zostanie również ciepły posiłek obiadowy.
Harmonogram turnusów:
7–11 lipca - Szyjemy
Praktyczne zajęcia z szycia ręcznego z wykorzystaniem filcu. Uczestnicy poznają podstawy pracy z igłą i nitką, projektując własne formy użytkowe – maskotki, breloczki, etui.
14–18 lipca - Animujemy
Warsztaty z animacji poklatkowej. Młodzież zaprojektuje postacie, stworzy scenografie i zrealizuje krótkie filmy animowane metodą klatka po klatce.
21–25 lipca - Malujemy
Blok zajęć plastycznych, w ramach którego uczestnicy poznają różne techniki malarskie i rozwijają umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej.
28 lipca - 1 sierpnia - Fotografujemy
Wprowadzenie do fotografii cyfrowej. Uczestnicy pracować będą z aparatem, ucząc się zasad kadrowania, kompozycji i pracy ze światłem. Zajęcia obejmują także ćwiczenia w terenie.
Koszt udziału w jednym turnusie wynosi 300 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja rozpoczyna się 10 czerwca poprzez formularz dostępny na stronie internetowej instytucji: www.mdkradomsko.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze