Reklama

Starosta Beata Pokora na konwencie w Łasku. Było o pieniądzach, a przede wszystkim o tym, że powiatom brakuje

W czwartek 20 kwietnia starosta Beata Pokora wzięła udział w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Łasku.

- Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego to cykliczne spotkanie starostów z województwa łódzkiego, na których wymieniają oni poglądy, przedstawiają propozycje działań, formułują wspólne stanowiska skierowane do różnych organów państwa - czytamy na Facebooku naszego starostwa.

W czwartek rozmawiano o Programie Regionalne Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz braku środków i niedoszacowania budżetów powiatów.

- W tym konieczności podjęcia działań zmieniających zasady finansowania działalności samorządu powiatowego. Ostatnim punktem w porządku obrad były bieżące sprawy w zakresie funkcjonowania powiatów.

Reklama

Na koniec członkowie Konwentu pojechali do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości