W piątek 19 czerwca w starostwie powiatowym podpisano umowy na dofinansowanie utworzenia tzw. EkoPracowni. Pieniądze trafią do szkół z powiatu radomszczańskiego.
Jak informuje urząd, konkurs w ramach projektu "Nasze ekologiczne pracownie" ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
- Wsparcie finansowe dla całego województwa łódzkiego to w sumie około 7 milionów złotych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i na pewno będziemy go kontynuować w kolejnych latach - mówił Jerzy Kaczmarek, wiceprezes łódzkiego WFiOŚ.
Do powiatu radomszczańskiego trafiło z tej puli blisko 900 tys. zł. Powiat otrzymał wsparcie na utworzenie czterech ekopracowni. Powstaną one w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 - 57 tys. zł, Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska - 52 tys. 575 zł, Zespole Szkół Ekonomicznych - 57 tys. zł, a także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu - 60 tys. zł. Umowy w sprawie szkół podpisał starosta Łukasz Więcek.
Dofinansowanie otrzymało również sześć gmin: Kamieńsk, Gidle, Kobiele Wielkie, Lgota Wielka, Masłowice i Wielgomłyny. Umowy podpisali burmistrz Jarosław Bąkowicz i wójtowie Lech Bugaj (Gidle), Kamil Barda (Lgota Wielka), Edyta Majchrowska (Masłowice) i Marcin Tomczyk (Wielgomłyny).
Pieniądze trafiły też do miasta Radomska, umowę podpisał prezydent Jarosław Ferenc. Łączna wartość dofinansowania dla radomszczańskich placówek wynosi niemal 300 tys. zł. Te środki trafią do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, PSP nr 4, PSP nr 9, PSP nr 10 i Publicznego Przedszkola nr 4 "Pod Zielonym Ludkiem".
A gościnnie swoje umowy w radomszczańskim starostwie podpisali również przedstawiciele ościennych gmin Rząśnia i Strzelce Wielkie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze