Reklama

Radomszczanin Mateusz Kempski podpisał dwuletni kontrakt z Widzewem Łódź

To jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w mieście w ciągu ostatnich lat. Radomszczanin podpisał kontrakt z jedną z najstarszych i najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Polsce.

Pierwsza drużyna Widzewa zajmuje obecnie 7. miejsce w Ekstraklasie, a Mateusz Kempski zdążył przed złożeniem podpisu na kontrakcie rozegrać kilka spotkań w rezerwach łódzkiej drużyny i strzelić dla niej kilka bramek.

Mateusz urodził się w 2003 roku, zaczynał w RAP-ie Radomsko, jako junior grał w Mechaniku Radomsko i Skrze Częstochowa, potem trafił do GKS-u Bełchatów. W końcu zagrał kilka meczy w pierwszym zespole bełchatowskiej drużyny w II lidzie, zdobył dwadzieścia siedem bramek w piotrkowskiej klasie okręgowej grając w rezerwach GKS-u. Trenerzy coraz częściej spoglądali w kierunku młodego i perspektywicznego napastnika z Radomska.

Reklama

- Podpisujemy kontrakt z Mateuszem Kempskim już po tym, jak go zarejestrowaliśmy, ze względu na fakt, że najpierw chcieliśmy zweryfikować możliwość jego pozyskania z nieistniejącego GKS-u Bełchatów. Same warunki kontraktu zostały ustalone na początku wakacji, kiedy to Mateusz uczestniczył w treningach z drugim zespołem. Po tym, jak został zarejestrowany, wypadł taki tydzień, w trakcie którego mecze były rozgrywane sobota - środa - sobota, dlatego ustaliliśmy, że Mateusz skupia się na jak najlepszej grze. Teraz jest pełen mikrocykl, dlatego finalizujemy profesjonalną umowę - mówi Maciej Szymański, dyrektor ds. rozwoju sportu Widzewa w oficjalnej informacji zamieszczonej na stronie tej drużyny.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości