Reklama

[RADOMSKO] Obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej

W niedzielę, w 80 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, w całym kraju odbywają się uroczystości. Także w Radomsku.

Pod Pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza złożyli kwiaty samorządowcy i politycy, m.in. posłowie Anna Milczanowska i Krzysztof Maciejewski, prezydent Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora, wicestarosta Jakub Jędrzejczak, przewodniczący rady miasta Rafał Dębski, przewodniczący rady powiatu Krzysztof Zygma, szefowa powiatowych i miejskich struktur PO Magdalena Spólnicka, przedstawicielka Wiosny Małgorzata Ptak.

Reklama

Kwiaty złożono także pod Tablicą Memoriałową ku czci straconych w latach 1940-1944 i poległych w czasie bombardowania 1 września 1939 pracowników zakładów Metalurgii, pod Tablicą Poległych Cywilów na Starym Cmentarzu, na Grobie Lotników poległych w czasie II wojny światowej i Grobie Żołnierzy na Nowym Cmentarzu.

W kościele św. Lamberta odprawiono mszę za ojczyznę a w kościele na Bugaju mszę za lotników poległych podczas II wojny światowej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości