Dzisiaj kolejna sesja Rady Miasta. A zaczęła się od uczczenia pamięci zmarłego wiceprezydenta Radomska i wręczenia radnym legitymacji i przypinek.
- Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Stanisława Janusza Ligęzy. Z wykształcenia był prawnikiem, skończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Pracował jako radca prawny w Zakładach Przemysłu Meblarskiego w Radomsku, w latach 1990-1994 pełnił funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Radomska, był także radnym miejskim kadencji I (1990-1994) i III (1998-2002). Składamy kondolencje rodzinie i najbliższym - można przeczytać na urzędowym Facebooku.
Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o 12.30 na Starym Cmentarzu.
Przewodniczący rady Rafał Dębski poprosił o minutę ciszy dla zmarłego wiceprezydenta.
A potem wręczył radnym legitymacje i przypinki.
Podczas dzisiejszej sesji radni będą głosować uchwałę o referendum w sprawie spalarni, którą ma budować Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na terenie ciepłowni przy Prymasa Wyszyńskiego.
Mają tam być spalane przerobione na paliwo RDF i preRDF odpady. Ma z nich powstawać ciepło i prąd. Ta inwestycja, której koszt szacuje się na około 200 mln zł, ma pozwolić obniżyć opłaty dla mieszkańców.
Do miejskiego ogrzewania podłączonych jest około 20 proc. mieszkańców.
W referendum mają się pojawić jeszcze inne pytania, np. o przebudowę placu 3 Maja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze