Radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia oraz nadania statutu Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej KAMIL w Strzałkowie przy ul. Broniewskiego 1.

Do tej pory powiat płacił innym ośrodkom za opiekę nad dziećmi z naszych terenów. Około 5 tys. zł miesięcznie na jedno dziecko. - Jesteśmy jednym z ostatnich powiatów w okolicy, który takiej placówki nie miał. Nazwa Kamil, wiąże się z tragicznymi wydarzeniami, o których nie chcę mówić - powiedział radny Arkadiusz Ciach. Placówka rozpocznie działalność statutową po uzyskaniu zezwolenia wojewody łódzkiego. Otwarcie planowane jest na wrzesień.
„KAMIL” będzie mieć charakter socjalizacyjny. Placówka zostanie wyposażona w niezbędny do prowadzenia działalności sprzęt. W placówce będzie 5 nauczycieli, psycholog, kierownik, konserwator, księgowa i osoba dbająca o porządek.

Przewidywany koszt funkcjonowania placówki do końca tego roku wynosi 372 tys. - W przyszłych latach koszty będą niższe. Teraz dom wymaga remontu i doposażenia, w przyszłym roku wydatki będą niższe. Czyli utrzymanie dzieci i opłacenie pracowników- mówiła dyrektor PCPR Monika Malcher.
Ośrodek przeznaczony będzie maksymalnie dla 14 dzieci, zapewni im całodobową opiekę i wychowanie. Pobyt dziecka będzie mieć charakter przejściowy, do czasu powrotu dziecka do rodziny naturalnej lub umieszczenia w rodzinie zastępczej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze