Reklama

Pediatria w Szpitalu Powiatowym od stycznia 2025 roku? Jest szansa. Kolejna

W poniedziałek 7 października radni z Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego oraz radni z Komisji ds. Rodziny, Zdrowia i Opieki Socjalnej Rady Miejskiej spotkali się z dyrektorem Szpitala Powiatowego Piotrem Kagankiewiczem. Na jego terenie, czyli w szpitalu.

Jak informują oba urzędy, miast i starostwo, tematem obrad były m.in. przygotowania do ponownego uruchomienia oddziału dziecięcego z izbą przyjęć. 

- Jak informował dyrektor Szpitala Powiatowego Piotr Kagankiewicz, pomieszczenia oraz wyposażenie 18-łóżkowego oddziału pediatrycznego czekają na małych pacjentów - czytamy w poście na Facebooku starostwa. - Wciąż trwają jednak rozmowy z lekarzami, którzy mogą podjąć tam pracę. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, jest szansa, że oddział zostanie ponownie otwarty na początku 2025 roku.

Reklama

Było także o dużych inwestycjach.

- Dyrekcja szpitala planuje także m.in. znaczne inwestycje w dziedzinę bardzo oczekiwanych społecznie usług geriatrycznych. Przygotowuje wniosek o pozyskanie środków unijnych, ponad 20 mln zł, na budowę nowego skrzydła szpitala, w którym znajdzie się miejsce dla zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, 75 łóżek, oraz oddziału geriatrii, 35 łóżek. Wartość tej inwestycji przekracza 30 mln zł.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/10/2024 08:47
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Fujaraki - niezalogowany 2024-10-08 13:10:42

    Juz chyba 4 czy 5raz jest szansa na otworzenie pediatrii. Oby tym razem cos z tego wyszlo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wandzia - niezalogowany 2024-10-08 14:00:04

    A komercjalizacji oddziałów nic nie bylo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości