W środę 10 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 uczniowie wzięli udział w warsztatach z dietetykiem oraz trenerem personalnym.
- Miały na celu edukację zdrowotną uczniów - podkreśla Robert Koniarski, nauczyciel w Mechaniku, który je zorganizował.
I dodaje, że Justyna Filiks, dietetyk kliniczny, wprowadziła młodzież klas rehabilitacyjno-zdrowotnych w temat higieny żywności oraz zasad zdrowego odżywiania.
- Poruszony był także ważny temat szkodliwości napojów energetycznych. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w zawodzie.
Kolejna część to zajęcia z trenerem personalnym Karolem Kaczmarczykiem, mistrzem Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów.
- Były reprezentant Polski na co dzień trener w KS Herosi Radomsko oraz MOSiR Radomsko przedstawił jaki wpływ mają ćwiczenia siłowe na nasz organizm oraz uprawianie innych dyscyplin sportu. Zajęcia były bardzo merytoryczne, ale nie brakowało też dobrej zabawy - mówi pan Robert.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze