Reklama

Jankowe Wianki na dziedzińcu muzeum. Bo tradycji musi się stać zadość

24/06/2026 09:49

We wtorek 23 czerwca Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego, Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Publiczne Przedszkole nr 10 „Niezapominajka” zaprosiły na warsztaty z plecenia wianków, w których udział wzięły przedszkolaki i seniorzy.

Warsztaty “Jankowe Wianki” odbywały się na dziedzińcu muzeum wypełnionym różnokolorowym kwieciem. Oczywiście z okazji nadejścia lata i Nocy Świętojańskiej przypadającej z 20 na 21 czerwca.
O część artystyczną zadbał chór “Melodia". A kiedy wianki były już gotowe wszyscy poszli do parku Świętojańskiego, gdzie, zgodnie z wielowiekową tradycją, wianki zostały symboliczne puszczone na wodę.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 13:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości