Hubert Antoński to licealista, który mieszka pod Radomskiem, ale żyje sprawami miasta. I zabiera głos na jego temat. Zbierał podpisy pod petycją w sprawie przebudowy Żeromskiego, zwracał uwagę na nowe latarnie przy Reymonta, które jego zdaniem nie pasują do historycznego centrum miasta, a teraz mówi o elewacjach kamienic. Mówi wprost: w obecnym stanie nie nadają się na wizutówkę centrum miasta.
Nastolatek właśnie przygotował apel do właścicieli kamienic przy Reymonta. Przytaczamy go w całości.
Licealista liczy, że inni mieszkańcy się do niego przyłączą, a właściciele nieruchomości podejdą do jego słów ze zrozumieniem. I może we współpracy z urzędem miasta uda się coś zmienić.
Apel do właścicieli prywatnych kamienic przy wyremontowanym odcinku ulicy Reymonta w Radomsku
Szanowni Państwo!
W imieniu mieszkańców miasta Radomska oraz przyjezdnych do miasta z okolicznych miejscowości zwracam się do Państwa, wszystkich prywatnych właścicieli kamienic na wyremontowanym odcinku ulicy Reymonta, tj. od ulicy Narutowicza aż do skrzyżowania z ul. Żeromskiego, aby Państwo podjęli w najbliższym czasie kroki mające na celu odnowienie elewacji każdej kamienicy na wspomnianym przeze mnie powyższym odcinku.
Rozumiem Państwa, że są to koszty oraz odnoszę się do Państwa z wielkim szacunkiem, ale proszę również o zrozumienie Nas wszystkich, mieszkańców miasta i okolic, że obecny wygląd elewacji większości z Państwa kamienic, szpecą wygląd wyremontowanego odcinka ulicy.
Chcemy, abyście Państwo podjęli niezwłoczne działania w ramach odnowy elewacji. Naszą prośbę argumentujemy tym, że ulica Reymonta jest ścisłym centrum miasta Radomska. Jest z nim niezwykle związana od początków istnienia tegoż miasta, które posiada ponad 700-letnią historię!!!
W ostatnich latach Urząd Miasta Radomska podjął kroki mające na celu ożywienie tej ulicy. Zdania mieszkańców na temat efektu tych działań są różne. Jednak zwracam uwagę, że samo Miasto Radomsko nie da rady ożywić i odnowić tego niezwykle ważnego miejsca w Naszym mieście bez Państwa działań we współpracy z Urzędem Miasta Radomska.

Hubert Antoński
Ulica Reymonta jest miejscem, w którym od dawna tętniło życie Radomska.
W ostatnim czasie sporo w tej kwestii się zmieniło. Jednak jedną z przyczyn tego zjawiska jest również oszpecający i ogromnie pogarszający wygląd elewacji historycznych kamienic w tej części miasta!
Chcąc zatem, abyście Państwo podjęli kroki w tej kwestii, podjąłem się inicjatywy we współpracy z redakcją Gazety Radomszczańskiej, aby w ramach cyklu, przybliżyć mieszkańcom jak i Państwu historię każdej z osobna historycznej kamienicy w tej części miasta. W ramach tego cyklu w najbliższych tygodniowych będą się pojawiać opisy historii poszczególnych kamienic.
Jednak, przede wszystkim, zwracam się do Państwa jeszcze raz z wyrazami ogromnego szacunku i proszę o wyrozumiałość wobec Naszej prośby do Państwa. Nie chcemy, aby doszło do nieporozumienia i niepotrzebnego konfliktu na linii właściciele - mieszkańcy - Urząd Miasta!
Pragniemy, aby ulica Reymonta jak i całe ścisłe centrum miasta Radomska zasługiwało na piękny wygląd i estetykę oraz aby stało się wizytówką miasta i naszego regionu. Skutkiem tego My, mieszkańcy Radomska i okolic, moglibyśmy cieszyć się pięknym, odnowionym centrum historycznym!
Zwracam również uwagę, że korzyści płynące z odnowienia elewacji należących do Państwa kamienic, przyniosłyby również większy zysk dla Państwa. Do sklepów znajdujących się na tej ulicy w Państwa kamienicach, mogłoby uczęszczać więcej klientów.
Niestety, na obecną chwilę ulica Reymonta i przylegające do niej ulice ścisłego centrum miasta jest obiektem kpin i wyśmiewania. Dzieje się tak ze względu na odstraszające elewacje kamienic, a w niektórych miejscach nawet odpadające fragmenty budynków!
Pragniemy, abyście Państwo podjęli współpracę z Urzędem Miasta Radomska w ramach odnowy frontowych elewacji kamienic przy ulicy Reymonta.
Jeszcze raz, proszę o wyrozumiałość i zrozumienie Naszej strony. Nie chcemy niepotrzebnego konfliktu, ale pragniemy, abyśmy wszyscy na tym skorzystali!
Zarówno My, mieszkańcy, na pięknych elewacjach kamienic, cieszących nowym pięknem, jak i Państwo na większych zyskach płynących z zachęcającego fragmentu tej części miasta do częstszych zakupów bądź skorzystania z różnego rodzaju usług w tym miejscu.
Liczę, że uda nam się dojść do porozumienia! Miasto ma niezwykłą historię i „drzemiący” potencjał, co podkreślało wielokrotnie spora liczba osób z Naszego miasta. Niestety, w ostatnich latach jest on zaprzepaszczony.
Wyrażamy nadzieję, że uda nawiązać się współpracę, która przyniesie owocne korzyści i zaskutkuje poprawą wyglądu historycznego centrum miasta Radomska, które od wielu lat jest zaniedbane, a mogłoby przecież cieszyć każdego z Nas, w tym również Państwa!
Z wyrazami ogromnego szacunku i poważaniem,
Antoński Hubert
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze