Radomszczańscy fizjoterapeuci przyszli do pracy w czarnych koszulkach. Popierają kolegów i koleżanki z całej Polski, którzy wczoraj rozpoczęli strajk. Ponieważ chcą zarabiać więcej niż minimalną pensję

- Solidaryzujemy się z nimi i nie wykluczamy zaostrzenia protestu - mówi Gazecie Iwona Błaszczak, przewodnicząca radomszczańskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych i Fizjoterapii. - Wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijać sytuacja - zaznacza.
Na razie czarne stroje na znak poparcia i oddawanie krwi, na które zdecydowało się kilka osób. W Radomsku foizjoterapeutów jest ok. 60. Ta liczba się zmienia, ktoś zostaje zatrudniony na kontrakcie, nie wszyscy należą do związku zawodowego.
W całej Polsce fizjoterapeuci rozpoczęli strajk włoski, pracują bardzo dokładnie i skrupulatnie, wszystko szczegółowo wyjaśniają swoim pacjentom. Także to, że nie chcą dłużej zarabiać 1600 zł netto. O podwyżkach z Ministrestwem Zdrowia rozmawiają od dawna, ale wciąż bez efektu. Ich cierpliwość się kończy.
Od 2017 roku fizjoterapeuta to zawód medyczny, wcześniej paramedyczny. To oznacza nowe wymogi, którym muszą sprostać fizjoterapeuci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze