Nowy szlak rowerowy na Górę Chełmo. Przez rezerwaty „Jasień” i „Kobiele Wielkie”
- Rozpoczęte w marcu tego roku prace nad wyznaczeniem i oznakowaniem nowego szlaku rowerowego w naszym powiecie dobiegły końca - informują starostwo i ERA Travel.
Trasa wyznaczono między innymi przez rezerwaty „Jasień” i „Kobiele Wielkie”, a prowadzi do “Góra Chełmo”. Szlak ma formę pętli, a ta liczy sobie trochę ponad 63 km.
Został oznakowany kolorem czarnym, znakami R1 oraz R3 montowanymi na słupkach oraz na odcinku Rozpęd - Secówka znakami malowanymi na drzewach.
- Na większości szlaku znaki znajdują się po prawej stronie, są jednak miejsca, gdzie oznakowanie jest po lewej stronie. Zalecamy więc czujność - czytamy. - Trasa jest łatwa, na przeważającej długości prowadzi drogami utwardzonymi. Największe podjazdy znajdują się w okolicy góry Chełmo, ale ich pokonanie gwarantuje późniejsze zjazdy, przez malownicze tereny z pięknymi widokami.
Dla pewności przygotowano pliki z zapisem szlaku w formacie gpx i kmz, które można pobrać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze