Od środy 10 do piątku 12 czerwca uczniowie klas mundurowych Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 uczestniczyli w kolejnym biwaku szkoleniowym.
- Młodzież doskonaliła swoje umiejętności podczas zajęć z musztry, pierwszej pomocy, konkurencji sprawnościowych, zajęć z samoobrony oraz nocnej gry terenowej wymagającej wiedzy, współpracy i orientacji w terenie - wylicza podinspektor Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.
I dodaje, że ostatniego dnia biwaku uczestników odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. - Technik kryminalistyki opowiedział o swojej codziennej służbie i pracy na miejscu zdarzenia, a dzielnicowi, w roku 100-lecia służby dzielnicowych w policji, przybliżyli młodzieży specyfikę swojej pracy oraz rolę, jaką pełnią na rzecz lokalnych społeczności.
Podczas uroczystego podsumowania uczestnikom gratulacje za zaangażowanie, aktywność i wzorową postawę osobiście złożył I zastępca komendanta powiatowego policji w Radomsku podinsp. Sławomir Ptaszek.
- Szczególne podziękowania kierujemy do asp. szt. Wiesława Kuca, opiekuna klas mundurowych, za jego zaangażowanie, obecność podczas całego biwaku oraz codzienną pracę na rzecz młodzieży zainteresowanej służbą w policji - podkreśla policjantka. - Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy uczestnikom powodzenia w realizacji swoich planów oraz dalszego rozwijania pasji związanych ze służbą mundurową.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze