Reklama

Bilans zysków i strat Szpitala Powiatowego i przychodni Pro Familia

Oceną sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Radomsku i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PRO FAMILIA zajęła się dziś Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej PRO FAMILIA w 2018 roku wygenerował 148 tysięcy zysku. Pieniądze te wykorzystywane są na poprawę funkcjonowania placówki.

W podsumowaniu I kwartału PRO FAMILIA ma 17 tys. straty. Powodem są wypłacane jubileuszowe nagrody i odprawy emerytalne. Duża część pracowników jest blisko wieku emerytalnego. Tylko w marcu na odprawy wydano 38 tys. zł.

Reklama

- Możliwe, że nie wypracujemy takiego zysku jak w poprzednim roku, ale na pewno nie będziemy na minusie - zapewniał dziś pełniący obowiązki dyrektor placówki Jerzy Skwira.

W ubiegłym roku Szpital Powiatowy w Radomsku wypracował 360 tys. zł zysku.

Szpital od lat generuje zyski, między innymi dzięki temu że nieustannie zwiększa ilość oferowanych świadczeń.

- Stawiamy na ciągły rozwój - zapewniał dziś Piotr Kagnkiewicz.

W podsumowaniu I kwartału szpital ma ponad dwa miliony strat, jednak już w kwietniu osiągnął ponad milion zysku. Stabilizację finansową szpital najprawdopodobniej osiągnie w lipcu i sierpniu.

Reklama

Dyrekcja szpitala pracuje nam systemem optymalizacji kosztów, który mógłby wejść w życie już od czerwca. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości