Reklama

Zmarł Jan Niezabitowski. Współtwórca kabaretu "Nietoperz" miał 88 lat

W piątek 10 stycznia zmarł w wieku 88 lat Jan Niezabitowski.

Radomszczanin był inżynierem budownictwa, działaczem społecznym, animatorem kultury, współtwórcą i filarem radomszczańskiego kabaretu "Nietoperz".

Dokładnie 10 lat temu, w marcu 2014 roku w Miejskiej Domu Kultury odbył się jubileuszowy wieczór wspomnień o historii i sukcesach Kabaretu „Nietoperz”, a to wyjątkowe spotkanie zorganizowano z okazji 50. rocznicy pierwszej premiery zespołu. Byli na nim obecni członkowie Kabaretu „Nietoperz”: Jan Niezabitowski, Mirosław Kaliszczak, Dyzman Krasoń, Marek Szyler, Władysław Trajdos, Anna Dębska- Molenda, Andrzej Rejment, Grzegorz Lesiński, Zbigniew Kurzelewski i Andrzej Rymarek.

Reklama

Wspominali i przypominali skecze i piosenki ze swoich programów. Koncert poprowadziła Beata Anna Symołon.

"(...) od wczesnych lat siedemdziesiątych w domu kultury działały grupy teatralne. Niezwykłą dumą dla radomszczan był Kabaret Nietoperz, który pod wodzą swojego szefa, Jana Niezabitowskiego przeżywał lata świetności, potwierdzając swoją klasę nagrodami zdobywanymi na ogólnopolskich przeglądach. (...)" - można przeczytać w dziale o historii MDK-u na stronie internetowej placówki.

Ostatnie pożegnanie pana Jana rozpocznie się o godzinie 12.30 w piątek 17 stycznia w kaplicy św. o. Pio na Cmentarzu Nowym.

Reklama

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2025 07:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości