W sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radomsku w sobotę odbyła się uroczystość wręczenia medali za przyznanych przez Prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Odznaczono 16 par.
W sobotę odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Jedna z par, państwo Irena i Aleksander Kowalczykowie, obchodzili Diamentowe Gody, czyli jubileusz 60-lecia pożycia.
Uroczystość rozpoczęła Małgorzata Morwska – kierownik USC w Radomsku, a dekoracji dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Prezydent Miasta Jarosław Ferenc, zaś Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski wręczył Jubilatom wraz z życzeniami piękne róże.
Odznaczeni zostali Państwo:
Halina i Krzysztof Bartnik
Grażyna i Zbigniew Beśka
Urszula i Marian Błasiakowie
Agnieszka i Izydor Kempa
Irena i Aleksander Kowalczykowie
Urszula i Jan Krajewscy
Elżbieta i Bartłomiej Łyś
Krystyna i Leszek Olejniczakowie
Teresa i Krzysztof Orzińscy
Romualda i Leszek Popiołkowie
Mieczysława I Krzysztof Rospędek
Marianna i Edward Sękowscy
Ryszarda i Czesław Stalka
Wanda i Włodzimierz Tera
Henryka i Stanisław Tuzim
Maria i Krzysztof Wiaderek
Po ceremonii odbyła się część artystyczna. Wystąpiła para małżeńska Państwa Beaty Garbarz-Hebda i Pawła Hebda. Wzruszenie udzieliło się jubilatom podczas wspólnego śpiewu. Za występ Jubilaci i goście dziękowali oklaskami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze