Dzień Dziecka w Muzeum Regionalnym w czwartek 1 czerwca dzieci świętowały w klimacie pełnym magii i iluzji.
W galerii muzeum zorganizowana została wystawa dla najmłodszych pod tytułem "Doświadczalnia" z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie.
- Na terenie galerii zostały rozmieszczone stanowiska, przy których dzieci mogą wykonywać różnorodnego rodzaju doświadczenia i eksperymenty. Są one ściśle związane z dziedzinami nauki, takimi jak biologia, matematyka czy fizyka. Dzieci wykonują przygotowane zadania świetnie się przy tym bawiąc. W myśl powiedzenia - nauka poprzez zabawę - mówi Alina Wilkoszewska.
Maluchy zmierzyły się z zadaniami pełnymi magii i iluzji. Wśród zestawu przygotowanych zadań znalazły się również eksperymenty z zakresu pola magnetycznego, światła i prądu.
Zaangażowane dzieci z uśmiechem na ustach wykonywały zadania wymagające logicznego myślenia, które wymuszały na przykład edukacyjne układanki i puzzle.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze