W środę 28 czerwca w urzędzie miasta odbyła się debata publiczna nad rozwiązaniami zawartymi w projekcie "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta". Prace nad tym dokumentem trwają od trzech lat.
Wśród wielu tematów poruszanych podczas debaty, pojawił się między innymi ten dotyczący zachowania obszarów zieleni na terenie miasta. Była też mowa o poszerzeniu pasa drogowego w rejonie ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z Wypoczynkową do granic miasta, terenach inwestycyjnych i farmach fotowoltaicznych.
Na pytania radomszczan odpowiadał główny projektant studium Radosław Jończak oraz prezydent Jarosław Ferenc.
W tej chwili trwają prace nad nadrzędnym dokumentem planistycznym miasta. W przyszłości ma on stanowić fundament pod miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego - MPZP w odróżnieniu od studium stanowić już będą prawo miejscowe.
Dokumenty związane ze studium wyłożone są do wglądu publicznego do 14 lipca. Można je przejrzeć w urzędzie miasta w pokoju 202 lub elektronicznie na urzędowym BIP-e. Do 14 sierpnia można składać pisemne uwagi do zapisków w projekcie studium.
Do sali obrad UM przyszło kilku mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze