Reklama

W listopadzie 2019 zmarło 70 osób, w 2020 - 170, a w tym roku odnotowano 124 zgony. To wciąż bardzo dużo

Rekordowy pod względem liczby zgonów odnotowanych przez radomszczański Urząd Stanu Cywilnego był listopad 2020 roku, kiedy pracownicy wypisali aż 170 aktów. W stosunku do 70 zgonów w 2019 był to wzrost o 143 procent. W listopadzie tego roku zgonów było 124, wciąż bardzo dużo. W stosunku do 2019 to o ponad 77 procent więcej.

Jeśli dołożyć do tego fakt, że w listopadzie zarejestrowano 64 dzieci, widać, że mamy dwa razy więcej zgonów niż urodzeń. I rekordowo ujemny przyrost naturalny.

Dane koronawirusowe dotyczące ostatniej doby brzmią: w ciągu 24 godzin w powiecie radomszczańskim odnotowano 44 nowe przypadki zakażeń, wykonano 147 testów, wyzdrowiało 85 osób, na szczęście nikt nie zmarł.

W Polce nowych zakażonych było 11 tys. 397, zmarło 29 osób, w tym jedna tylko z powodu Covid-19.

Dane z weekendu zawsze są niższe niż w tygodniu, m.in. ze względu na sposób raportowania przez szpitale.

Reklama

Według danych osoby zaszczepione stanowią tylko kilka procent wśród zakażonych, zdecydowanie rzadziej trafiają w ciężkim stanie do szpitali. W tym tygodniu w czwartek 16 grudnia rozpoczną się szczepienia dla dzieci w wieku od 5 lat, od dzisiaj wystawiane są e-skierowania. Osoby, które drugą dawkę szczepionki przyjęły pół roku temu, mogą przyjmować trzecią dawkę przypominającą.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości