Uczniowie i nauczyciele Elektryka włączyli się w akcję pomocy uczennicy pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego.
W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych odbyła się zbiórka krwi dla Ani Zbierańskiej, która choruje na ostrą białaczkę szpikową.
Jak czytamy na Facebooku szkoły, na początku pojawiły się małe obawy, czy uda się zebrać chętnych, gdyż niemal wszystkie osoby, które ostatnio oddawały krew, opuściły już mury szkoły.
- Jednak społeczność Elektryka nie zawiodła. Lista 39 osób, składających się z uczniów, absolwentów, przyjaciół zapełniona została bez żadnych problemów. Kilkunastu uczniów ZSE-E oddało ten bezcenny lek po raz pierwszy w swoim życiu. Zebraliśmy ponad 16 litrów krwi napisano w poście.
Kolejna akcja zaplanowana została po feriach zimowych.
- Mamy nadzieję, że nie zabraknie chętnych, do kontynuowania HDK w Elektryku.
Ania przebywa w szpitalu w Łodzi. Przyjmuje lek wytwarzany z krwi i płytek krwi.
Koordynatorem akcji byli opiekunowie szkolnego koła wolontariatu J. Kurzelewska i C. Krawczyk oraz K. Kuśmierz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze