Do radomszczańskiego szpitala przyjechały już dwa nowe ambulanse, które kosztowały 960 tys. zł razem z wyposażeniem.
- Ratownictwo to przede wszystkim ludzie: lekarze i ratownicy medyczni, jednak bez nowoczesnego sprzętu nie są w stanie skutecznie udzielać pomocy medycznej - czytamy na profilu facebookowym placówki. - Niezawodne i sprawne ambulanse to niezbędne narzędzie do pracy zespołów ratownictwa medycznego, których zadaniem jest zabezpieczenie pacjenta i przewiezienie go do właściwego szpitalnego oddziału ratunkowego. To zdecydowanie najnowocześniejsze pojazdy, jakimi będą dysponowali nasi ratownicy medyczni.
Te dwie konkretne karetki są nie tylko dostosowane do aktualnych standardów, ale zamontowano w nich też dodatkowe oświetlenie, przez co będą bardziej widoczne na drodze.
- Karoseria nowych ambulansów ma żółty kolor, co wychodzi naprzeciw wytycznym Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którymi od stycznia 2028 roku wszystkie auta funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor i oznakowanie. Zakup pozwoli odnowić posiadany tabor naszych ambulansów medycznych. Pojazdy zastąpią najbardziej wysłużone karetki działające w systemie ratownictwa medycznego - czytamy w informacji.
Teraz trzeba oba auta przygotować do pracy, a do swojej pierwszej akcji powinny wyjechać za kilkanaście dni. Będą jeździły do pacjentów w powiatach radomszczańskim i pajęczańskim.
Szpital kupił ambulanse za pieniądze z własnego budżetu oraz dotacji z urzędu miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze