W ostatnią sobotę sierpnia od godz.16. na rynku w Przedborzu „będzie rządził” przedborski kugiel, bowiem odbędzie się pierwsze Święto Kugla. Wydarzenie poświęcone tradycyjnej potrawie ziemniaczanej, która od pokoleń gości na stołach mieszkańców ziemi Przedborskiej. Organizatorzy przygotowali bogaty program dla całych rodzin, w tym degustacje, pokazy kulinarne oraz koncerty.
Podczas imprezy każdy będzie mógł spróbować kugla ziemniaczanego, obejrzeć pokazy jego przygotowywania na żywo oraz wziąć udział w konkursie na najsmaczniejszą potrawę. W rywalizacji mogą wystartować osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i restauracje, a ocenie jury podlegać będą smak, wygląd i nawiązanie do lokalnej tradycji. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia w Urzędzie Miejskim.
Święto będzie również okazją do posłuchania występów zespołów ludowych, odwiedzenia stoisk rękodzieła i produktów regionalnych, a także do zabawy w specjalnej strefie przygotowanej dla dzieci.
Całość zakończy potańcówka w klimacie retro-folk. Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia jest nie tylko promocja regionalnych smaków, ale także integracja społeczności i kultywowanie tradycji kulinarnych.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze