Reklama

Radomszczanie zapoznają się z projektem Studium i będą mogli złożyć do niego uwagi

02/09/2022 09:43

Urząd miasta poinformował, że od środy 14 września mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektem II fragmentarycznej zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Radomska wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. I będą mogli wnosić do niego uwagi.

Uchwalenie studium dla całego obszaru gminy jest obowiązkowe. Skutki prawne jego uchwalenia mają duże znaczenie prawne. 

Na jego podstawie sporządza się plany zagospodarowania przestrzennego. Muszą one być zgodne ze studium. 

Każdy właściciel nieruchomości położonej na terenie objętym studium może próbować wpływać na jego treść. Nie zawsze uwagi mieszkańców są brane pod uwagę. Ich nieuwzględnienie daje jednak właścicielom nieruchomości możliwość zaskarżenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego do sądu administracyjnego. 

Reklama

Studium zostanie wyłożone w dniach od 14 września do 17 października 2022 r. w Urzędzie Miasta Radomska w pokoju nr 202 w godzinach od 8 do 15 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Radomska (www.bip.radomsko.pl - zakładka Prawo miejscowe/Zagospodarowanie przestrzenne/Projekty do wyłożenia). 

Dyskusja publiczna nad studium odbędzie się we wtorek 27 września o godzinie 15. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości