Reklama

Pan Jacek: - Zapytałem, po roku, kiedy będzie ta darmowa stacja ładowania pojazdów? Odpowiedź brzmi: nie wiadomo

Słupek, stacja czy też stanowisko, każdy może sobie wybrać, do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu przy Reymonta stanął w marcu 2024 roku. Dzisiaj mija trzynasty miesiąc, odkąd urząd miasta ogłosił to na swoim Facebooku, a liczba aut, które kierowcy tam naładowali, to dokładnie zero.

Na parkingu przy ul. Reymonta pojawiło się nowe urządzenie. Uspokajamy, to nie parkometr. To instalacja do ładowania pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, które dziś zamontowała firma Charge Polska. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji dwie wtyczki o mocy 11 kW Zewnętrzny moduł wykonał lokalny wytwórca z powiatu radomszczańskiego. Po pobraniu aplikacji ChargeEuropa z App Store lub Google Play i zarejestrowaniu się będzie można za darmo naładować pojazd.
Po załatwieniu niezbędnych formalności urządzenie będzie służyć mieszkańcom.

Taki post miasto umieściło 13 marca.

Reklama

Potem była jeszcze konferencja prasowa, podczas której wiceprezydent Monika Andrysiak informowała dziennikarzy i mieszkańców, że przez pierwszy rok działania urządzenia ładowanie będzie darmowe, bo taka jest umowa z właścicielem stacji.

- To jakaś kolejna ściema - mówiła Gazecie pod koniec maja 2024 radomszczanka, która jeździ samochodem elektrycznym i chętnie skorzystałaby z możliwości naładowania swojego auta. - Zwłaszcza, że przez jakiś czas ma to być darmowe ładowanie - śmiała się. - Na razie jednak do śmiechu mi nie jest, bo słupek owszem, stoi, na dwa samochody. Tylko jeszcze nikomu nie udało się tam niczego naładować...

Reklama

Skontaktowaliśmy się wtedy z firmą. I zapytaliśmy, dlaczego tym urządzeniem wciąż nie można ładować samochodów? - Czeka na UDT (Urząd Dozoru Technicznego - dop. red.) - przyszła odpowiedź. A na pytanie, kiedy zacznie działać, brzmiała: - Nie miała takiej wiedzy.

Niedawno głodny takiej wiedzy stał się radomszczanin Jacek Kokoszczyk. I zapytał w urzędzie. Otrzymał już odpowiedź.

- Dołożę swoje 5 groszy do absurdów Radomsko Miasto Otwarte, które zapoczątkował Artur Szponder. Była feta. Było otwarcie, były moje pytania na sesji. No więc po roku zapytałem - kiedy będzie ta darmowa stacja ładowania pojazdów . A no, nie wiadomo. Jak ja zapytałem, to dopiero miasto zapytało dzierżawcę. I nic a nic nie wiadomo. Ehh toru nie będzie, "ładowarki" było tylko otwarcie i fotorelacje. Czy idziemy w dobrym kierunku?

Reklama

W piśmie od wiceprezydent Andrysiak można przeczytać, że 28 marca tego roku miasto wystąpiło do właściciela z prośbą o wyjaśnienia. I firma wyjaśniła. Odbiór techniczny już się odbył, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. I teraz co nieco trzeba zrobić i poprosić o kolejny termin ludzi z UDT. Terminu jeszcze nie wyznaczono.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2025-04-24 08:31:34

    Firma pewnie dostała dotację? I o to chodziło, a nie żeby się tam ładować. Nie musi być darmowa, z płatnej mieszkańcy też będą zadowoleni. Polska - kraj w którym proste sprawy trwają latami :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2025-04-24 08:35:00

    Może redakcja zapya firmę Lidl, kiedy udostępni ładowarkę? Też od roku stoi pod pokrowcem, na chwile został zdjęty jak się w kraju prasa zainteresowała, po czym znowu została zakryta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kierowca - niezalogowany 2025-04-24 10:00:11


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości